جشنواره ورزشی سلام

پوستر-فاینال

جشنواره ورزشی سلام

این مسابقات در دو مقطع راهنمایی و متوسطه و برای پسران و دختران و برای هر گروه در زمان جداگانه ای برگزار ‏می‌شود که در مجموع نزدیک به ۲۰۰۰ دانش‌آموز پسر و دختر در آن شرکت می‌کنند‎.

این مسابقات در رشته‌های فوتسال، بسکتبال، والیبال، طناب‌کشی، دارت، شنا (در ۴ رشته)، دو و میدانی ‏‏(در ۳ رشته)، تنیس روی میز، شطرنج، بدمینتون، دژابال و آمادگی جسمانی در دو قالب تیمی و انفرادی برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری این مسابقات ایجاد روحیه نشاط، دوستی، تلاش و همچنین یادگیری رقابت سالم ‏بین دانش‌آموزان است. ‎ارتقای آمادگی جسمانی، ترغیب دانش‌آموزان به ورزش حرفه‌ای و ارتقای ‏شاخصه‌های سلامت در میان دانش‌آموزان، دیگر اهداف اعلام شده مسابقات دانش‌آموزی سلام هستند. در این ‏مسابقات که ویژه دانش‌آموزان سلام است،‎ به غیر از مدال‌های ورزشی و کاپ و لوح تقدیر، هدایایی به رسم یادبود به آن‌ها تقدیم می‌شود.

مراحل ثبت نام

برای شرکت در مسابقات ابتدا باید در سایت مدرسه و یا مرکزی که از آن قصد شرکت در مسابقه را دارید، با استفاده از منوی ثبت نام، ثبت نمایید. دقت داشته باشید، تیم ها با توجه به مراکزی که از آن شرکت کرده اند تقسیم بندی می شوند.

مراکز مختلف می توانند در هر رشته ورزشی یک تیم داشته باشد . پس از ثبت مرکز و ورود به سیستم مدیریت سایت، شما می توانید از طریق منو ثبت تیم، مشخصات تیم های خود را ثبت نمایید.

پس از ثبت تیم در گرایش های مختلف، شما باید اقدام به ثبت اعضای تیم نمایید.

آیین‌نامه مسابقات

دوره‌های برگزار شده

سوالات متداول

آیا مسابقات سلام ورزشی بصورت سالیانه برگزار می‌شود؟

همه‌ساله مسابقات سلام ورزشی برگزار می‌شود مگر اینکه در شرایط ویژه کرونایی قرار داشته باشیم.

رشته های مسابقات ورزشی چه چیزهای هستند؟

این مسابقات در ترکیبی از رشته‌های انفرادی و گروهی مثل فوتسال، بسکتبال، والیبال، طناب‌کشی، دارت، شنا (در ۴ رشته)، دو و میدانی ‏‏(در ۳ رشته)، تنیس روی میز، شطرنج، بدمینتون، دژابال و آمادگی جسمانی برگزار می‌شود.

مسابقات به صورت یک‌جا برگزار می‌شود؟

در دوره‌های قبل به صورت فشرده و متمرکز برگزار گردیده است.

محل برگزاری مسابقات مدارس هستند؟

بچه‌ها در طول سال در مدارس و سالن‌های طرف قرارداد مدارس تمرین می‌کنند و مرحله نهایی مسابقات در مجموعه ورزشی‌های برتر شهر تهران (مانند مجموعه پاس و مجموعه دانشگاه رجایی) برگزار شده است.

آیا این مسابقات مختص دانش‌آموزان مدارس سلام است؟

در دوره‌های قبلی این مسابقات در سطح مدارس و با حضور دانش‌آموزان متوسطه اول و دوم به صورت مجزا، داخل مجموعه مدارس سلام برگزار شده است.

به ما بپیوندید!

برای دریافت مقالات دوره‌ای در زمینه آموزش و تربیت فرزندتان، ایمیل خود را وارد کنید