مسابقات سلام کاپ​

فاینال-سلام کاپ-پوستر

مسابقات سلام کاپ

مسابقات پژوهشی مجموعه مدارس سلام با عنوان سلام کاپ جشنواره‌ای متشکل از دو بخش دستاوردهای علمی و مسابقات پژوهشی است که هر ساله با هدف تقویت و توسعه روحیه تحقیق و پژوهش در سطح دانش‌آموزی برگزار می‌شود.

در بخش دستاوردهای علمی این جشنواره؛ اختراعات، اکتشافات و مقالات شرکت‌کنندگان در ۱۱ حوزه‌ی برق و الکترونیک، علوم انسانی، مکانیک، هنر و عکاسی، ادبیات و زبان فارسی، ریاضی، شیمی، فیزیک و اخترفیزیک، پزشکی و علوم زیستی، کامپیوتر و معماری به رقابت می‌پردازند.

در بخش مسابقات، دست‌سازه‌های دانش‌آموزان در حوزه‌های رباتیک، هوافضا، آی تی، ماشین‌های شیمیایی و سازه‌های ماکارونی به رقابت گذاشته می‌شوند.

این جشنواره هر ساله در یکی از دانشگاه‌های مطرح پایتخت نظیر دانشگاه شهید رجایی، دانشگاه شهید عباسپور و دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌گردد.

همچنین مسابقات سلام کاپ در هر سه مقطع دبستان، دوره اول متوسطه و دوره دوم متوسطه برگزار می شود.

مراحل ثبت نام

دانش‌آموزان هر مقطع تحصیلی (متوسطه اول و متوسطه دوم) با توجه به زمان‌بندی اعلام شده، در سایت پیش ثبت نام کرده و مشخصات اولیه خود نظیر نام، نام خانوادگی، محل تحصیل و رشته مورد مسابقه را در سایت سلام کاپ وارده کرده و یک پروفایل برای خود ایجاد می کنند.

در مرحله دوم دانش‌آموزان با ورود به پروفایل خود، امکان ویرایش اطلاعات و تکمیل آن را دارند. همچنین در این مرحله می‌بایست فایل TDP خود را با توجه به درخواست داور در سایت سلام کاپ آپلود نمایند. این فایل در مرحله بعد توسط داوران مورد بررسی قرار می‌گیرد. پس از اعلام نتایج اولیه، تیم‌هایی که از نتایج نارضایتی دارند می‌توانند اعتراض خود را در سامانه ثبت کنند تا دوباره توسط داوران بررسی شود.

تیم‌هایی که مستندات آن‌ها توسط داوران مسابقات مورد پذیرش قرار می‌گیرد، اجازه حضور در مرحله سوم را پیدا می‌کنند. در این مرحله دانش‌آموزان به صورت آنلاین به سوالات داوران پاسخ می‌دهند و از مستندات خود دفاع می‌کنند. داوری به صورت آنلاین شرایط خود را دارد و با شرایط حضوری متفاوت است، در صورت عدم رعایت این شرایط، حذف تیم صورت می‌گیرد (شرایط متعاقبا اعلام خواهد شد).

بخش‌های مسابقه

دستاوردهای علمی جشنواره

دوره‌های برگزار شده

سوالات متداول

آیا سلام کاپ همه دوره‌های پژوهشی را پوشش می‌دهد؟

سلام کاپ با توجه به علاقه‌مندی دانش‌آموزان، گرایش‌های پر طرفدار و سودمند را انتخاب کرده است و برای دانش‌آموزان پژوهشگر بستر مناسبی رو ایجاد می‌کند.

رده‌های سنی سلام کاپ چیست؟

سلام کاپ برای متوسطه اول و متوسطه دوم (غیر از دوازدهمی‌ها) دوره مسابقات دارد و برای عزیزان دبستانی نیز جشنواره داریم که برای اطلاعات بیشتر می‌توانید از مدرسه مربوطه سوال کنید.

آیا فقط دانش‌آموزان سلام امکان شرکت در سلام کاپ را دارند؟

خیر، سلام کاپ برای همه علاقمندان به پژوهش است و همه دانش‌آموزان آزاد هستند در آن شرکت کنند.

هزینه سلام کاپ چقدر است؟

سلام کاپ برای بچه‌های خود سلام رایگان است، اما ما برای غیر سلامی‌ها هم برنامه داریم و سعی کرده‌ایم کمترین حق ثبت نام را در جشنواره سلام کاپ داشته باشیم.

رتبه‌ها چگونه داده می‌شوند؟

ما به متوسطه اول و دوم و همین‌طور دختران و پسران، به طور مجزا رتبه و جوایزی را تقدیم می‌کنیم.

به ما بپیوندید!

برای دریافت مقالات دوره‌ای در زمینه آموزش و تربیت فرزندتان، ایمیل خود را وارد کنید

بهترین مدارس