تیزر معرفی نهمین جشنواره اسوه حسنه

پخش ویدیو
تیزر معرفی نهمین جشنواره اسوه حسنه

جشنواره فرهنگی هنری اسوه حسنه

یکی از اهداف و رسالت‌های مهم مجموعه مدارس سلام پرداختن جدی به حوزه‌های فرهنگی، هنری و مهارتی است. همه ساله در ادامه برگزاری کلاس‌های فرهنگی تابستان، جشنواره فرهنگی هنری اسوه حسنه اجرا می‌شود که بهترین فرصت برای شکوفا شدن استعداد‌های دانش‌آموزان است. آثار بچه‌ها توسط داوران متخصص مورد بررسی قرار می‌گیرد و در انتها از نفرات برتر تقدیر می‌شود.

مراحل ثبت نام

هر سال در مراحل اولیه بعد از هماهنگی‌های دبیرخانه، زمان اطلاع رسانی و ثبت نام اعلام می‌شود و معاونین فرهنگی مدارس در مدرسه خودشان، از علاقمندان و دانش‌آموزان مستعد برای رشته‌های مختلف جشنواره ثبت نام می‌کنند و نتیجه ثبت نام داخلی‌شان را به دبیرخانه جشنواره ارجاع می‌دهند.

طی چند سال گذشته، در مرحله اول بعد از اعلام کتاب‌ها و منابع آزمون، مسابقات کتبی برگزار می‌شود، بعد از آن مسابقات ارسالی و ارسال آثار فرهنگی هنری دانش‌آموزان به دبیرخانه جشنواره انجام می‌گیرد. در مرحله بعد هم مسابقات حضوری که در مجموعه موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می‌شود.

در مرحله کتبی، تصحیح آزمون‌ها به صورت رایانه‌ای انجام و آثار ارسالی هم توسط داوران و کارشناسان سرشناس و خبره در رشته‌های فرهنگی هنری داوری می‌شود. مسابقات حضوری نیز در لحظه برگزاری، توسط داوران ارزیابی و نتایج در فرم‌های مشخص هر رشته ثبت می‌شوند. بعد از دسته‌بندی و انجام هماهنگی‌های لازم، در یک مراسم باشکوه و بزرگ از برگزیدگان بخش‌های جشنواره در رشته‌های مختلف تقدیر می‌شود و به آن‌ها تندیس ویژه جشنواره، لوح تقدیر و هدایای ارزشمندی اهدا می‌گردد.

معرفی بخش‌های مختلف جشنواره

بخش کتبی مسابقه اسوه حسنه
بخش حضوری مسابقه اسوه حسنه
بخش ارسالی مسابقه اسوه حسنه

بخش‌های مسابقه

دوره‌های برگزار شده

سوالات متداول

برای ثبت نام در مقطع دبستان از چه زمانی اقدام کنیم؟

شروع ثبت نام مجموعه مدارس سلام برای سال آینده از نیمه‌ی دی ماه سال قبل آغاز می‌شود.

فضای فیزیکی آموزش در مدارس سلام چگونه است؟

فضای فیزیکی آموزشی طبق استانداردهای آموزشی طراحی شده و توجه ویژه‌ای به ایمنی، روحیه و فضای ذهنی این گروه سنی شده است. همچنین کلاس‌ها در موقعیتی قرار گرفته‌اند که دسترسی به تمام بخش‌های مورد نیاز دانش‌آموز راحت باشد.

منظور از آموزش به صورت مجازی چیست؟

کلیه‌ی تدریس‌ها به صورت آنلاین در کلاس‌های درس آنلاین با امکانات ویژه و فضای کار مناسب برای دانش‌آموزان، انجام می‌شود. همچنین دسترسی به کلیه‌ی خدمات و اطلاعات آموزشی، فرهنگی، پرورشی و… نیز به صورت آفلاین امکان‌پذیر است. پشتیبان آموزشی و فنی دانش‌آموزان در تمام مراحل آموزش آنلاین در کنارشان است.

خدماتی که از طرف مدرسه در فضای مجازی ارائه می‌شوند، به چه صورت هستند؟

برگزاری کلاس‌های آنلاین، برگزاری کلاس‌های آف‌لاین، پشتیبانی کامپیوتری و فنی (رفع مشکلات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری سیستم‌های دانش‌آموزان)، پشتیبانی آموزشی، ارسال پکیج‌های آموزشی و ابزار مورد نیاز دانش‌آموزان به منزل، در اختیار قرار دادن «فیلم‌های آموزشی» و «فایل‌های صوتی» تدریس شده توسط معلم هر پایه در دروس مختلف، پشتیبانی 24 ساعته و پیگیری پیام‌ها و سؤالات اولیاء توسط ادمین‌های مدرسه و…

خدمات فوق برنامه و نحوه‌ی اجرای آن در زمان آنلاین به چه صورتی است؟

کلیه‌ی کلاس‌های فوق برنامه از قبیل هنر، خوشنویسی، پژوهش، کامپیوتر و زبان هم به صورت آنلاین و هم به صورت آف‌لاین انجام برگزار می‌گردند.

فرزند ما از حضور در کلاس آنلاین امتناع می‌کند و خیلی جدی به این قضیه نگاه نمی‌کند. چه برنامه ای برای این دانش‌آموزان دارید؟

تلاش برای ایجاد انگیزه و رغبت در کلاس‌های آنلاین، استفاده از فیلم‌ها و انیمیشن‌های کوتاه و جذاب آموزشی، پشتیبانی آموزشی دانش‌آموز و تماس مشاورین مدرسه با ایشان به صورت روزانه، از جمله برنامه‌های مدرسه در این راستاست.

در شیوه‌ی آموزش مجازی فرزندمان چگونه می‌تواند با معلم ارتباط بگیرد؟

صحبت و آشنایی معلم در کلاس آنلاین با تک‌تک دانش‌آموزان و ایجاد رابطه‌ی گرم و صمیمانه با استفاده از ترفندهای خلاق برای جذب ایشان به همین سبب برنامه‌ریزی شده است. در صورتی‌که این ارتباط برای معدود دانش‌آموزانی حاصل نشد، جلسه‌ی حضوری به صورت فردی در فضایی امن (در صورتی که وضعیت به صورت هشدار یا قرمز نباشد) با معلم برگزار می‌شود.

ثبت نام میان‌پایه در دبستان های سلام چگونه است؟

اولویت با ثبت نام دانش‌آموزان مدارس سلام است و ثبت نام میان‌پایه، سالانه به صورت محدودی، صورت می‌گیرد.

دانش آموزان چگونه برای ورود به مقطع بعدی آماده می شوند؟

برنامه‌های ویژه‌ی مدرسه در دوره‌ی دوم دبستان و سال ششم ابتدایی، دانش‌آموزان را از لحاظ علمی، پژوهشی و اخلاقی برای ورود به مقطع بعدی آماده می‌سازد. این برنامه‌ها شامل کلاس‌های آموزشی ویژه، کلاس‌های تحقیق و پژوه، پرورش و شناخت علایق و استعدادها و … می‌باشند.

آیا دانش‌آموزان سلام برای ورود به مدارس دوره متوسطه اول سلام آزمون ورودی دارند؟

دانش آموزان برای ورود به مقطع بعدی مصاحبه‌ی علمی‌، پژوهشی و اخلاقی دارند.

به ما بپیوندید!

برای دریافت مقالات دوره‌ای در زمینه آموزش و تربیت فرزندتان، ایمیل خود را وارد کنید